VĚDECKÉ INSTITUTY, KTERÉ SE ZAPOJILY DO VÝZKUMU ZKOUMÁNÍ
ÚČINKŮ PYRAMID NA ŽIVOU A NEŽIVOU PŘÍRODU:
- Výzkumný ústav Mechnikov pro vakcíny Ruské akademie lékařských věd.
- Ivanovský virologický výzkumný ústav Ruské akademie lékařských věd.
- Centrum hematologického výzkumu Ruské akademie lékařských věd.
- Oddělení intenzivní péče Neo-Natal, ruské výzkumné centrum porodnictví a gynekologie (Ruská lékařská akademie věd).
- Ústav teoretické a experimentální biofyziky Ruské akademie věd.
- Vše ruský elektrotechnický institut. (RETI pojmenovaná podle V. Lenina).
- Výzkumné laboratoře Saint-Petersburg \"RADIANT\".
- Vědecký výzkumný ústav Grafit, Ruská akademie věd.
- Permská státní lékařská akademie.
- S.M. Kirovská vojenská lékařská akademie.
Výzkumný ústav Mechnikov pro vakcíny Ruské akademie lékařských věd.
Vedoucí laboratoře N.B. Yegorova Ph.D.
Studovali jsme vliv vystavení živých organismů v pyramidě a reakci organismu na infekci.
Studie byla provedena na modelové infekci myší způsobené bakterií nazývanou salmonella typhi murium, kmen 415.
Bílé, nezemědělské myši vážící 12 až 14 gramů byly v pyramidě vystaveny různě dlouhým časovým úsekům. Po několika dnech byly myši infikovány peritoneálně za použití čtyř dávek salmonely typhi murium, které se zvýšily o deset z 101 až 104 buněk mikrobů. Kontrolní skupina myší ze stejné šarže byla infikována stejnými dávkami kultury, ale nebyla vystavena v pyramidě.
Bylo spolehlivě zjištěno, že míra přežití u myší vystavených v pyramidě je výrazně vyšší než u kontrolní skupiny.
Při nižších dávkách přežilo 60% myší vystavených v pyramidě, oproti 7% v kontrolní skupině. U vyšších dávek byly odpovídající hodnoty 30% a 3%.
Závěr: Čas, po který byly myši vystavené v pyramidě podstatně podporuje zvýšenou odolnost proti následné infekci salmonelou typhi murium. Jinými slovy je možné mluvit o silném imunomodulačním účinku na nespecifickou reaktivitu organismu zvířat.
Podobný obraz byl pozorován, když byly myši injektovány různými karcinogeny. Myši v experimentální skupině pily vodu vystavenou v pyramidě; kontrolní skupina pila obyčejnou vodu.
Výsledek: Pravděpodobnost vývoje nádorů v kontrolní skupině byla několikrát vyšší než u zvířat, která vypila vodu vystavenou v pyramidě.
Ivanovský virologický výzkumný ústav Ruské akademie lékařských věd.
Akademik S.M. Klimenko z Ruské akademie lékařských věd, N.N. Nosik Ph.D. (Lékařská věda), D.N. Nosik Ph.D. (Lékařská věda).
a) Byla provedena studie vlivu pyramidového pole na lidské lymfoblastické buňky. Zdrojem pyramidového pole byla voda, která byla v pyramidě vystavena a poté použita k výrobě živného roztoku.
Životaschopnost buněk byla stanovena barvením 0,4% tripanovou modří (Serva, Německo) a MTT (Sigma, USA) spektrofotometrií absorpce vitálního barviva.
Již v desátém dni pokusu došlo k nápadnému (několikanásobnému) růstu počtu buněk a procentu životaschopných buněk v ošetřeném vzorku ve srovnání s kontrolním vzorkem.
Byly získány údaje o stimulačním účinku nutričního média připraveného s vodou vystavenou v pyramidě na životaschopnost a proliferaci lidských buněk.
Bylo zjištěno zvýšení trvání životaschopnosti oproti kontrolnímu vzorku. Například v den 11 tyto hodnoty byly 1,2 milionu / ml a 52% pro kontrolní skupinu a 1,4 milionu / ml a 88% pro experimentální; na den 21 0,05 milionu / ml a 2% pro kontrolní a 0,3 milionu / ml a 49% pro experimentální.
b) Na stejném místě jsme provedli studii vlivu pyramidového pole na antivirovou aktivitu imunoglobulinu. Předmětem studie byl intravenózní injekční roztok venoglobulin - lidský polyvalentní imunoglobulin. Studie byla provedena na kultuře lidských diploidních fibroblastových buněk. Pro stanovení antivirové aktivity imunoglobulinu byl použit virus způsobující encefalomyokarditidu (EMC) u myší. Antivirový účinek přípravku byl určen jeho schopností chránit lidské buňky před cytopatickým účinkem viru.
Venoglobulin byl rozpuštěn v destilované vodě podle pokynů na koncentraci 50 μg / ml. Ve studii byl přípravek testován ve dvou koncentracích: 50 μg / ml a 0,5 μg / ml. Alikvotní množství venoglobulinu v obou koncentracích bylo vystaveno v pyramidě. Venoglobulin byl zaveden do buněčných kultur 24 hodin před tím, než byl infikován virem. EMC virus se dobře reprodukuje v diploidních kulturách lidských fibroblastů, což produkuje výrazný cytopatický účinek. Infekční titr viru dosáhl 5,0 lg CPD50. Venoglobulin v koncentraci 50 μg / ml významně inhiboval reprodukci viru a jeho titr dosáhl pouze 2,0 lg TCPD50 (inhibiční faktor 3,0 lg). Vzhledem k tomu, že koncentrace přípravku byla snížena 100krát, nebyl již možno detekovat ochranný účinek.
Když byly použity přípravky obsahující venoglobulin stejné koncentrace, které byly v pyramidě vystaveny, byl pozorován jiný obraz. V tomto případě preparát v koncentraci 50 ug / ml potlačil reprodukci viru EMC o 4,0 lg. Nejdůležitější však bylo, že přípravek v koncentraci 0,5 μg / ml měl stejný inhibiční účinek. Takže venoglobulin v koncentraci 0,5 μg / ml, který neměl žádný ochranný účinek na buňky, poté, co strávil čas v pyramidě, měl výraznější účinek na potlačování viru než 100 krát více koncentrovaný přípravek.
Při dalším zředění na koncentraci 0,005 μg / ml a 0,005 μg / ml s následnou expozicí v pyramidě vykazoval venoglobulin výrazný antivirový účinek - titr viru EMC dosáhl pouze 1,0 μg TCPD50.
Centrum hematologického výzkumu Ruské akademie lékařských věd.
Profesor V.A. Makarov.
Za účelem studie vlivu vody vystavené v pyramidě na koagulační systém krve jsme provedli studii vlivu této látky na určité koagulační parametry in vitro s použitím donorové krve, stejně jako standardní normální a patologické (snížená hladina koagulační faktory) lyofilizované lidské plazmy a lyofilizované patologické lidské plazmy s deficiencí faktoru VIII. Kromě toho jsme provedli studium pyramidové vody in vivo, v experimentu s králíky.
Donorová krev byla získána punkováním kubické žíly a stabilizována 3,8% roztokem citrátu sodného (Merck, Německo) v poměru 9: 1. Vzorky krve pro hodnocení koagulačních parametrů byly odebrány z okrajové žíly ušních boltců králíků metodou volně padajících kapiček. Aby se získala plazma bohatá na trombocyty, byla krev centrifugována po dobu 10 minut při 1000 otáčkách za minutu, poté byla horní vrstva plazmy přenesena do jiné zkumavky a zbytek byl centrifugován znovu po dobu 20 minut při 3000 otáčkách za minutu. aby se získala plazma bez trombocytů.
V jednom ze stupňů byla provedena studie možných změn koagulačního systému králíků in vivo, jestliže jejich běžná pitná voda byla nahrazena vodou vystavenou v pyramidě. Pokusy byly prováděny po dobu 14 dnů. Od králíků byla odebrána krev, než začali konzumovat pyramidovou vodu, a také 7 a 14 dní do experimentu. Počet trombocytů byl stanoven optickou metodou, kterou navrhli B. Walkowiak a kol. Vzorek bohaté plazmy byl rozpuštěn v desetinásobku množství 0,01 molárního fosfátového pufru obsahujícího 0,14 mol NaCl (pH 7,3) a hustota byla měřena v plastových miskách při A800 proti slabé plazmě zředěné stejným způsobem. Množství trombocytů před zavedením pyramidové vody bylo považováno za 100%. V den 7. pokusu se množství zvýšilo na 129 ± 10% a 14. den na 167 ± 18%.
Bylo spolehlivě zjištěno snížení protrombinového času a zvýšení počtu trombocytů.
Oddělení intenzivní péče Neo-Natal, ruské výzkumné centrum porodnictví a gynekologie (Ruská lékařská akademie věd).
Profesor A. G. Antonov, vedoucí oddělení intenzivní péče Neo-Natal
Studovali jsme vliv 40% glukózového roztoku, který byl podán zevnitř, a destilované vody, která byla aplikována zvenčí, jakmile byly oba vzorky vystaveny v pyramidě.
Pacienti byli novorozenci s vážnými patologickými stavy.
Objektivní hodnocení bylo provedeno analýzou indexu okamžitého stavu, který odráží stav sympatho-adrenálního systému pacienta.
Byly analyzovány údaje o 20 pacientech.
Ve všech případech, dokonce i u pacientů s velmi nízkými hodnotami téměř nulovými, po podání 1 ml 40% roztoku glukózy vzrostl ISI podstatně, prakticky na normální hladiny.
Totéž se stalo i po vnější aplikaci 1 ml vody, která byla vystavena v pyramidě.
Ústav teoretické a experimentální biofyziky Ruské akademie věd.
ZÁVĚR
Pro období mezi 3 a 21 dny byl do denní pitné vody myší přidán 10% roztok stolní soli, který byl vystaven ve 22m pyramidě a třikrát týdně byly zvířata ponořena do stejného roztoku.
Kontrolní skupina myší byla ponořena do obyčejné vody a dostala 10% roztok soli, která nebyla vystavena v pyramidě.
Je důležité poznamenat, že tento experiment použil zásadu slepé kontroly: laboratorní pracovníci, kteří posuzovali stav myší, nevěděli, která skupina dostala pyramidovou sůl a která obyčejnou sůl.
Objevilo se, že roztok z pyramidy výrazně snižuje účinek stresu.
Indikátor toho byl množství lymfocytů v thymusu, o kterém je známo, že prudce klesá se stresem.
Myši, které pily slanou vodu z pyramidy a ponořily se do ní, nevykazovaly téměř žádné známky stresu.
Vše ruský elektrotechnický institut. (RETI pojmenovaná podle V. Lenina).
Bylo provedeno vyhodnocení vlivu pyramidového pole na elektrické pole v dlouhé vzduchové mezeře mezi tyčí a povrchem pod pozitivně polarizovaným impulzním napětím 250/2500 μs.
Základní použitá sestava měla vzdušnou štěrbinu mezi elektrodami 5,0 metrů.
Experimentální uspořádání bylo stejné, s výjimkou toho, že na povrchu bylo umístěno 7 kusů žuly, z nichž každý vážil 100 gramů, které byly vystaveny v pyramidě a byly umístěny na povrch kolem obvodu kruhu o průměru 1 metr jeho centrum 0,5 m od středu povrchu.
Na každé nastavení bylo použito 100 napěťových impulzů. Byly zaznamenány trajektorie výpustí a body poškození nárazem. Na základě výsledků byl vytvořen diagram bodů nárazu. Výstupní napětí během experimentů bylo přibližně 1400 kV.
Výsledkem studie bylo spolehlivě zjištěno, že počet bodů nárazu uvnitř kruhu v základním uspořádání byl 5krát vyšší než v experimentálním uspořádání.
Závěr: tvar vytvořený z kamenných kusů vystavených v pyramidě má silné vlastnosti, které chrání část povrchu uvnitř proti poškození elektrickými výboji.
Výzkumné laboratoře Saint-Petersburg "RADIANT".
Vědecký výzkumný ústav Grafit, Ruská akademie věd.
odpovídající člen Ruské akademie věd,
Prof. V. I. Kosticek, Dr. A.S. Katasonov.
Vyšetřili jsme efekt vlivu pole pyramidy na elektrický odpor uhlíkových materiálů.
Objek výzkumu byl pyrolytický uhlík, který byl získán precipitací produktů pyrolýzy methanu na grafitové vložce při teplotě 2100 ° C.
Měření bylo provedeno metodou čtyř sond na stejnosměrný proud za normálních podmínek.
Velikost listu byla ~ 25 × 10 × 1 mm; vzdálenost mezi kontaktu potenciálů ~ 3 mm. Měřící proud měl hustotu ~ 1500mA / cm2.
Před expozicí v pyramidě byl elektrický odpor naměřen ~ 5-7 μΩ (mikro ohmů) / m. Po expozici v pyramidě po dobu 24 hodin se odpor přibližně zdvojnásobil.
Tyto změny jsou pro pyrokarbony anomální. Dokonce ani neutrónové bombardování s asi 1019 neutrony / cm2 nezpůsobí změny o více než 5%.
Změny, ke kterým dochází v elektrickém odporu, se v průběhu času lišily od + 100% do -100% podle sinusové křivky.
Kromě toho jsme zjistili snížení elektrického odporu křemíku o polovodičové čistotě od 105 Ω / cm2 do 104 Ω / cm2 a ztrátu vysokoteplotní supravodivosti ve vzorcích po expozici v pyramidě.
Permská státní lékařská akademie.
Na účinnost použití \"energetické vody\", strukturované krystaly křemene.
Velká pozornost se věnuje procesům spojeným se smyslovými vlastnostmi lidského těla jako s biologickým systémem obecně a reakcí živé buňky, zejména s vnějšími elektromagnetickými signály generovanými biosférou.
Biologické systémy, včetně lidí, jsou složité vodní systémy, které fungují metabolismem ve stavu dynamické rovnováhy a reagují jemně na vnější elektromagnetické vlivy.
Je známo, že voda je jedním z nejrozšířenějších potravinářských výrobků. Vytvoření strukturálních úprav tohoto důležitého potravinářského produktu a studium jeho vlivu na stav lidských biologických systémů je zásadním úkolem jak v teoretických, tak aplikovaných aspektech.
Cílem práce bylo studium změn ve struktuře sérového krevního systému zdravých a nemocných lidí (koronární onemocnění srdce, diabetes mellitus, chronická hepatitida atd.) Pod vlivem krystalické vody (strukturované křemenné krystaly).
Je známo, že krevní sérum je biocolloid, což je 90% vody. Pomocí experimentálně získaných krystalogramů bylo prokázáno, že zavádění vody v krevním séru nemocných, strukturované krystaly křemene vystavené v pyramidě a vodě vystavené v pyramidě, přispívá k normalizaci struktury biocolloidu (krev ).
Na základě experimentálních údajů lze konstatovat, že strukturovaná voda může být použita k biokorekci metabolických reakcí (procesů), které se vyskytují v lidském těle.
S.M. Kirovská vojenská lékařská akademie.