„Válka bohů“ byla obrovskou kosmickou konfrontací, o níž se zmiňují legendy mnoha národů.
Vzpomínka na tyto události, přechovávaná po celá tisíciletí, je duchovním a etickým artefaktem nesmírného významu, protože „válka bohů“ byla zlomovým bodem nejen v historii civilizace planety Země, ale celé Sluneční soustavy.
Ačkoli „válka bohů“ je považována za pouhý mýtus, její důsledky mají i nadále rozhodující vliv na osud naší civilizace. Nejkrvavější konflikty lidstva současné doby jsou ozvěnou a odrazem této války.
Informace o „válce bohů“ jsou dohledatelné v historických letopisech. Události zde popsané jsou však mnohem starší než texty, které o nich vyprávějí. Dělí je nejméně 6 000 – 8 000 let – obrovské časové rozpětí ve srovnání s lidským životem, existencí etnické skupiny a civilizace jako takové.
Během této doby bylo lidstvo podrobeno velkým útrapám, jejichž cílem mimo jiné bylo vymýtit z paměti lidstva část historie spojené s úzkým kontaktem mezi obyvateli Země a zástupci vysoce rozvinuté mimozemské civilizace. Lidstvo mělo zapomenout na vše, co kdy získalo z rukou bohů, jakož i na události a na ty, kteří byli jejich svědky a účastnili se jich – naše vzdálené předky. Jak oni, tak jejich duchovní dědictví měli zmizet z paměti lidstva.
Za tímto účelem byl po skončení „války bohů“ zahájen dlouhodobý program degenerace civilizace Země. 15 000 let trvající nerovný boj vůle a mysli proti silám, kterým pozemské lidstvo nikdy předtím nečelilo.
Vzhledem k takto velkému časovému úseku se to, co se zachovalo ve starověkých kronikách, podobá rozmanité ozvěně velmi vzdálených událostí s velkým počtem historických přesahů. Mnoho sumerských slov bylo přeloženo nesprávně. Přesný překlad vyžaduje vědět, o čem daný text pojednává.
Každý, kdo se těmito texty zabývá, se nevyhnutelně setká s lingvistickými interpretacemi, které sice znějí přesvědčivě, ale ve skutečnosti buď postrádají logiku, nebo jsou na hranici úplné absurdity.
Příčiny a důsledky „války bohů“ popsané v sumerských letopisech je třeba znovu interpretovat na základě zdravého rozumu, památek jiných civilizací, odkazu našich předků a naší intuice, pocházející z hloubek naší genetické paměti.
Byla doba, kdy na Zemi žili lidé, jež měli vzdálené spojení s těmi, které dnes historici nazývají Sumerové, Akkaďani nebo Babyloňané. Tito lidé, kteří byli v přímém kontaktu s bohy, existovali před více než 14 000 lety. Kromě vědomostí z těchto národů nezůstalo nic, přestože historici trvají na tom, že prozkoumávají hmotné stopy této velmi starověké a vysoce rozvinuté sumerské civilizace, jež byla kdysi ve své dokonalé podobě stvořena bohy, od nichž také obdržela holistické poznání matematiky, medicíny, astronomie a architektury a další vědomosti.
Často ale i pouhý letmý pohled na vykopávky v těchto archeologických lokalitách stačí k tomu, aby se člověk přesvědčil o poměrně nízkých architektonických a stavebních schopnostech těch, kdo tyto budovy kdysi stavěli.
Nejen v architektuře, ale například i v duchovní a literární sféře, tam všude se objevují zjevné nesrovnalosti, na nichž se uplynulá tisíciletí podepsala zásadní záměnou pojmů.
Legendy a tradice různých národů obsahují zajímavé odkazy na nejdůležitější události „války bohů“. Mahábhárata, Enúma eliš, Epos o Gilgamešovi, jakutský epos Oloncho, Ragnarök neboli „soumrak bohů“ a další naznačují, že šlo o válku vedenou civilizacemi Marsu a Faetónu proti některým jejich galaktickým sousedům, které si chtěli podrobit, aby rozšířili sféru svého vlivu. K hlavním vojenským konfliktům „války bohů“ nedošlo v naší Sluneční soustavě, ale za jejími hranicemi. Podle kronik, tato dlouhotrvající „válka bohů“, jejíž smutný vrchol se jistě ocitne v budoucích knihách o dějinách vesmírných válek, skončila zdrcující porážkou civilizací Marsu a Faetónu.
Na začátku své galaktické válečné mise byly civilizace Marsu a Faetónu vysoce rozvinuté a technicky dobře vybavené. S velkým úspěchem prováděli vojenské operace ve větší části naší galaxie. A to natolik úspěšně, že už před 13 000 lety to vyneslo Marsu pověst nepřemožitelného boha války.
Vojenské útoky na Mars a Faetónu přivedly řadu galaktických civilizací na pokraj katastrofy. Ve snaze odvrátit hrozbu a zastavit další marťanskou expanzi se uchýlily k zoufalému a neobvyklému kroku.
Každých 33 miliónů let prochází naše Sluneční soustava proudem asteroidů. Jeden takový asteroid o velikosti 10 km stál před 66 miliony lety za vymřením téměř všech dinosaurů. Zanechal za sebou Chicxulubský kráter o průměru okolo 180 km a hloubkou 17 km.
O 33 milionů let později za sebou tento proud zanechal řadu „hvězdných ran“ (astroblemů), z nichž největší je Popigajský kráter o průměru 130 kilometrů v severní Sibiři. V okruhu několika tisíc kilometrů veškerý život vyhasl, řeky a jezera se odpařily.
Tento proud asteroidů způsobil Sluneční soustavě mnoho problémů a více než jednou zničil rozvoje inteligence schopné životní formy. Proto před přibližně 20 000 lety řada civilizací společně vybudovala obranný komplex pro Sluneční soustavu. Šlo o instalaci zařízení pro sledování, odpalování a obranu proti asteroidům na téměř všechny planety Sluneční soustavy. Některá z těchto zařízení se nacházejí i na Zemi.
Přeložila: Marty Fabiánová